Kaarsillal avati targa Tartu kunstinäitus

20. juulist saab Tartu Kaarsillal külastada targa Tartu ehk SmartEnCity projekti käigus seni valminud seinamaalide kunstinäitust, mis kannab nime „Kunstiteosed smartovkadel“. Kunstinäituse tekstid on koostatud nii eesti kui inglise keeles.

SmartEnCity projektiga liitunud hruštšovkade üheks projektingimuseks oli kunstiteose loomine kas maja fassaadile või selle lähiümbrusesse. Seni projektiga liitunud 17 majast on 13 saanud oma kunstiteose seinamaali näol ja viis maja ootavad veel teostust.

„Kunstinäituse mõte küpses meil juba pikemat aega, kuna kunst on üks nähtavamaid ja ligitõmbavamaid osi meie projektist,“ kommenteeris SmartEnCity projekti kunstikoordinaator Andra Somelar. „Kuna iga meie seni valminud kunstiteos on nii erinev, siis tahtsime jagada nende sünni- ja loomise lugusid ka teiste linlaste ja Tartu külalistega.“

Kunstinäituse graafiline kujundaja ja kuraator Evelin Zolotko, kes on ka üks SmartEnCity projekti kunstikuraatoreid, on lõpptulemusega väga rahul. Nii nagu on omanäoline iga projektis valminud kunstiteos, erineb ka iga kunstiteost tutvustav tahvel. „Põhiidee ehitasin üles kunstiteoste toonide peale – iga tahvel sai oma värvikombinatsiooni, mis on pärit majalt ja/või kunstiteoselt,“ põhjendab kuraator, lisades, et mõned värvikombinatsioonid, mida ta poleks esimese hooga üldse kokku pannud, sobisid omavahel üllatavalt hästi. Iga kunstitahvel jälgib tsentraalset, lihtsat ja läbivalt sama paigutusskeemi.

Uute kunstiteoste teostamine projektiga liitunud smartovkadele jätkub ka sellel suvel, lisaks on plaanis paigaldada seinamaalide sekka ka üks skulptuur. Ühtekokku on see suvi on plaanis teostada kuni neli uut teost.

Kunstinäitusel kasutatud kunstiteoste fotode autor on Silver Siilak.

Näituse graafiline kujundaja ja kuraator on Evelin Zolotko.

SmartEnCity kunstiprojekti koordinaator on Andra Somelar.

Fotode autor: Silver Siilak