Head mõtted elukeskkonna parendamiseks

Foorumid Küsimused SmartEnCity projekti kohta Head mõtted elukeskkonna parendamiseks

Sellel teemal kirjutas viimati  Gerly 4 years, 11 kuud tagasi.

Vaatad 4 postitust: 1 - 4 (kokku 4)
 • Autor
  Postitused
 • #84 Vasta

  Tõnis Eelma
  Keymaster

  Tartu on heade mõtete linn. Ootame kõikidelt meie foorumikülastajatelt häid mõtteid, kuidas saaksime Tartu kesklinna elukeskkonda paremaks ja energiat säästvamaks kujundada.

  #281 Vasta

  Sandra

  Tere!

  Lisan veebilehe lingi ideega kasutada kesklinnas prügikaste, mida tänu päikeseenergia kasutamisele saab kuni 5x harvem tühjendada. Kuna kast on suletud, siis kaoks ka üle täidetud kastidest prügi lendumise probleem ning prügi ei pääseks laiali loopima ka linnud.
  Pole kindel, kas meie kliimatingimustes kasutatav lahendus. http://www.theadvocate.com/new_orleans/news/politics/article_4888ea06-5b61-5b7c-a5ef-6034c51f9065.html

  #291 Vasta

  Jaanus Tamm

  Tere!

  Tartu linn on täna võtnud suuna sellele, et soodustada ja toetada süvamahutite (maa-alused jäätmekonteinerid) paigaldamist. (vt. http://www.tartu.ee/?lang_id=1&menu_id=6&page_id=24603).
  Samas oleme avatud uutele lahendustele jäätmemajanduses ja teie viidatud konteiner on kindlasti üks võimalusi linnakeskkonna esteetilist välimust tõsta ning vähendada jäätmete transpordi keskkonnamõju.
  Ettepanek on iseenesest huvitav ja uurime neid lahendusi lähemalt ning sobivusel saame pilootprojektina SmartEnCity projekti raames neid ka kesklinna piirkonnas katsetada.

  Tänades ja kõike head soovides,

  Jaanus Tamm

  #292 Vasta

  Gerly

  Tere

  Üheks oluliseks hea elukeskkonna juures on tervislik puhas õhk ja lapsesõbralikud looduslikud õuealad kortermajade ümbruses ja mujal. Latest kasvavad need inimesed, kelleks hence vanemad ja keskkond nad käitumise ja hoiakute osas vormivad. Kui soovime tulevikulinnas Tarus näha vähem suitsupilvi tänavatel, õuealadel ja jooksuradade ääres ja näha vähem alkoholist läbi imbunud keskealisi mehi pargipinkidel jooksjaid vaatamas ja suitsu tõmbamas ning sealjuures teiste elukeskkonda, sissehingatavat õhku reostamas, peaksime sekkuma praegu. Laste mänguväljakute läheduses, sh kortermajade mängualadel, peaks olemas keelatud suitsetamine ja alkoholi tarvitamine. Kurb on hetkeseis, vähe on tõeliselt häid piirkondi Tartus kortermajade asukohtades, mida saaks nimetada heaks elukeskkonnaks. Loodan siiralt, et tuleviku Tartut ja meie tulevikuinimesi kasvatavat keskkonda planeerides võetakse arvesse seda mõttekäiku. Loodan elada mõnusamas ja puhtamas, tervemas Tartus 10 ja ka 30 aasta pärast.

  Jaksu teostamisel!
  Heads soovidega

Vaatad 4 postitust: 1 - 4 (kokku 4)
Vastus teemal: Head mõtted elukeskkonna parendamiseks
Sinu andmed:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">