Aleksandri tänav sai teise seinamaali võrra rikkamaks

Sel nädalal valmis Tartus Aleksandri tänaval mastaapne seinamaaling – Aleksandri 12 hoonet kaunistav müstiline „Faun“ toob linnaruumi eesti kaasaegse kunsti tipptähe Mall Nukke loomingu. Seinamaaling valmis osana SmartEnCity projektist ja on 14. projekti raames valminud seinamaal.

Mall Nukke on tunnustatud Eesti kunstnik, kelle teoseid võib leida mitmetest kunstimuuseumidest ja -galeriidest nii Eestist kui välismaalt. Vastvalminud teose inspiratsioon pärineb Nukke 1992. aastal valminud joonistusest „Fauni mõtisklused“, mis on nüüd, 28 aastat hiljem, saanud uue näo ja hingamise.

Mall Nukke teose “Faun” lähivõte (foto autor: Silver Siilak)

Kunstniku sõnul on faunid teadupoolest mütoloogilised tegelased, iseseisvad ja salapärased, kelle tabamatu iseloom on sarnane Tartu vaimule. „See maal on filosoofiline teos, kus maine olend on hetkeks andunud igavikulisele. Tema mõtted on isekalt salajased, teistele teadmatud,“ avab Nukke teose taustalugu.

Ka majaelanik Eva sõnul on maal pilkupüüdev ja eriline: „Kui ta valmis sai, vaatasin seda pikalt ja mõtlesin, et kui kahju, et otsaseinal aknad on!“ Teise korteriomaniku sõnul on maalil kujutatud faunil küll puudu sõrad ja sarved, kuid teos ise on sisukas ja huvitav.

Kuni 11. oktoobrini saab Tartus Mall Nukke loominguga tutvuda galeriis Art&Tonic näitusel „Iidolid ja peened vormid“. Valikut kunstniku loomingust leiab kaasaegse kunsti keskkonnast NOAR.eu.

Seinamaalingu valmimist kureeris Baltikumi ja Põhjamaade kaasaegse kunsti keskkonna NOAR.eu eestvedaja Andra Orn ning teostas Tartu kunstnik Edgar Tedresaar ja kunstnikerühmitus Piiritus.