Esimene virtuaalne nutikodu koolitus tõi kokku üle poolesaja osaleja

Kriisiaja väljakutsed on sundinud uute oludega kohanema ka SmartEnCity projektimeeskonda, kes korraldas 27.05 õhtul oma esimese virtuaalse nutikodu koolituse.

Kui nutikodu koolitusi on füüsiliselt varem toimunud mitmeid, oli 27.05 tegu esimese virtuaalse koolitusega, mida viisid läbi ettevõtte EnLife esindaja Raivo Raestik ja SmartEnCity meeskonna liige Tõnis Eelma.

Koolitusel tutvustati nutikodu viimaseid tarkvarauuendusi – nüüd näeb iga elanik oma nutikodu tahvelarvuti ekraanil lisaks tavapärastele eluruumidega seotud näitudele ka oma vee-, elektri- ja gaasitarbimist ning võrdlust oma eelmise kuu tarbimisega. Võrdlevad andmed aitavad jälgida oma üleüldist tarbimist ning seda vähendada. Lisaks kuvab nutikodu elanikule tema maja päikesepaneelide tootlikkust.

Kuvatõmmis nutikodu koolituselt 27.05.2020

Uudse lisafunktsioonia on elanikel nüüd võimalik rakendada oma kodus ka energiasäästurežiimi. Režiimi saab elanik ise eelnevalt seadistada ning selle kodust lahkudes sisse lülitada või seadistada see kellaajaliselt. Säästurežiim võimaldab vähendada tarbimist näiteks ajal, kui kedagi kodus pole.

Koolitus osutus üle ootuste populaarseks ja tõi kokku rohkem kui poolsada osalejat. Interaktiivne jututoa funktsioon lubas osalejatel küsida küsimusi ja saada vastuseid ka teemadel, mida parasjagu ei käsitletud, ning elavdas omavahelist arutelu.

Järgmist virtuaalset koolitust plaanitakse, kui nutikodus on rakendunud järgmine komplekt uuendusi.

EnLife esindaja Raivo demonstreerimas nutikodu funktsionaalsusi