SmartEnCity 13. seinamaal kannab nime “Puhujad”

Juuli keskpaigas valmis SmartEnCity projekti 13. seinamaal „Puhujad“, mille autor ja teostaja on Tartu kunstnik Markus Kasemaa.

Maali inspiratsioon põhineb kunstniku isa Andrus Kasemaa samanimelisel seerial, mille joonistustest on uus teos kokku lõigatud, kleebitud, stiliseeritud ja koloreeritud. Kuna mõlema kunstniku stiilid on sarnased ja ka Markuse enda joonistustes leiab samalaadseid „puhujaid“, tundus ühistöö sümbioos kunstniku sõnul loomuliku ja põnevana. Tiigi 3 maja otsaseinal valminud teos mõjub vaatlejale fantastiliselt ja mõistatuslikult, mis on kunstniku sõnul taotluslik: „Vaatajale vaba fantaseerimis- ja mõistatamisruumi andmine ongi üheks eesmärgiks, mida liigselt selge seletamine piiraks.“

Teose maalis seinale kunstnik ise ja lõpptulemust kiidab ka protsessi kureerinud projekti kunstikuraator Evelin Zolotko. „Markust pidi esialgu veenma ise teostama, aga ma teadsin, et ta saab sellega hästi hakkama. Just Markuse käekiri muudab selle teose eriliseks, lisaks isa-poja ühistööle,“ kiidab Evelin teose huvitavaid tagamaid ja visandlikku stiili.

Uute kunstiteoste teostamine projektiga liitunud smartovkadele jätkub ka see suvi, lisaks on plaanis paigaldada seinamaalide sekka ka üks skulptuur. Ühtekokku on see suvi on plaanis teostada kuni neli uut teost.

Markus Kasemaa loominguga saab tutvuda siin:  http://kasemaa.ee/markus 

Autor: Silver Siilak