Korteriomanike informeerimine projektist

Foorumid Küsimused SmartEnCity projekti kohta Korteriomanike informeerimine projektist

Sellel teemal kirjutas viimati  Raimond Tamm 6 years, 11 kuud tagasi.

Vaatad 4 postitust: 1 - 4 (kokku 4)
 • Autor
  Postitused
 • #473 Vasta

  Lea

  Tere.
  Soovin teada kas ja kuidas on ettenähtud informeerida smartencity projekti edenemisest majaelanikke ja korteriomanikke. Mille kohta tuleb küsida elanike arvamust, mida elanikega arutatakse? Kas on mingid etapid või küsitakse üldkoosolekul , et kas oldakse nõus taotlema toetust ja volitama nt haldajat tegelema projekteerija leidmisega ning järgmisena on ukse taga töömehed puuridega?

  #474 Vasta

  Raimond Tamm

  Tere!
  Korterelamu rekonstrueerimine eeldab kahtlemata tõhusat ja vahetut infovahetust korteriühistu juhatuse ja ühistu liikmete (s.t korteriomanike) vahel. Kui rääkida eelseisvatest (tänaseks on jõutud projekteerimisfaasi) tegevustest ja otsustest, siis kindlasti on korteriühistu üldkoosoleku otsus vajalik järgnevate tegevuste puhul: ehitusprojekti heakskiitmine, toetuste taotlemine, ehituse hinnapakkumiste küsimine ja ehituslepingu sõlmimine, laenutaotluse esitamine pangale ja laenulepingu sõlmimine. Kui ehitajaga on leping sõlmitud, siis on kindlasti vajalik korteriomanikega kooskõlastada ehitustööde graafik. Korteriomanikega on vajalik kooskõlastada ka hoonega seonduva kunstiteose kavand.

  Hoiame ka ise ühistute juhatustega ühendust ning anname soovitusi infovahetuse ladusaks korraldamiseks.

  Lugupidamisega,
  Raimond Tamm
  Nutika linnaosa projekti juht

  #477 Vasta

  Lea

  Tere.
  Tänan kiire vastuse eest!
  Küsiksin veel: ehitusprojekti heakskiitmine – mis staadiumis projekti? Kas enne ehitusloa väljaandmist? Minuteada nõuab linnavalitsus korteriühistute projektidele enne kooskõlastamist ühistuliikmete allkirjadega projektiga nõusolekut. Kas see on vajalik?

  #478 Vasta

  Raimond Tamm

  Tere!

  Kui rekonstrueerimistööd toimuvad olemasoleva hoone mahus, siis tänasel päeval ei ole enam vajalik taotleda ehitusluba. Selle asemel on vajalik linnavalitsusele esitada ehitusteatis koos nõuetele vastava ehitusprojektiga (võib olla eelprojekti staadiumis). Ühistu liikmete kinnitusi (allkirjalehti) ei ole vaja juurde lisada, vajatakse vaid ühistu juhatuse kinnitust.

  Põhjalikum info on leitav:
  https://www.tartu.ee/et/hoone-laiendamine-ja-umberehitamine

  Lugupidamisega,
  Raimond Tamm

Vaatad 4 postitust: 1 - 4 (kokku 4)
Vastus teemal: Korteriomanike informeerimine projektist
Sinu andmed:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">