Vastus teemal: Elektromagnetkiirgus

Foorumid Küsimused nutikodu kohta Elektromagnetkiirgus Vastus teemal: Elektromagnetkiirgus

#432
Tõnis Eelma
Guest

Tere!

On ilmselge, et elamine tänapäeval linnakeskkonnas tähendabki viibimist erinevate elektromagnetkiirguse allikate mõjuväljas, seda ka näiteks tervishoiuasutustes. Soov elada võimalikult kiirgusvabas keskkonnas tähendaks elamist maal, elamu seinte fooliumiga varjestamist ja enamikust elektriseadmete kasutamisest loobumist.

SmartEnCity projekt ei ole vandenõu ega elukeskkonna hävitamine, vaid soov suunata inimesi oma energiatarbimist vähendama. Nutikodu on üks vahend võimaldamaks inimestel oma energiatarbimist jälgida ja seeläbi ka oma tarbimist säästlikumaks kohandada. Projektiga liitumine on korteriühistutele vabatahtlik.

Nagu eelnevalt kirjutatud, on lisanduvate seadmete mõju võrreldes olemasolevate mobiilside seadmete kiirgusega vähene. Kindlasti ei saa nõustuda väitega, et “liitunud väljade võimsus mitte ei liitu, vaid korrutub”.

Mikrolainekiirguse mõju tervisele on palju uuritud ja arvamusi on erinevaid. Võibolla üks viide laiapõhjalisemale uuringule on siin:
http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/emerging/docs/scenihr_o_041.pdf

Lühikokkuvõtte selle kohta leiab http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/consultations/public_consultations/scenihr_consultation_19_en ja http://tervis.postimees.ee/3141543/kas-elektromagnetvali-kahjustab-meie-tervist