Vastus teemal: Elektromagnetkiirgus

Foorumid Küsimused nutikodu kohta Elektromagnetkiirgus Vastus teemal: Elektromagnetkiirgus

#476
Lea
Guest

“SmartEnCity projekti ei tehta inimeste tervise arvel ja asjatuid riske ei võeta. Lisanduvad seadmeid ei muuda oluliselt kiirgusfooni, milles me praegu oleme harjunud elama.” – Väga julge väljaütlemine! Või pigem kergekäeline sõnadepildumine. Kas on ikka erapooletult teaduslikult uuritud ja tõestatud et tehnoseadmete kiirgus inimeste tervist ei ohusta? Mujal maailmas püütakse fooni vähendada, miks siis siin inimeste normaalsest elukeskonnast ei hoolita ja aina antakse hoogu juurde. Kas Telia suurtellimus ootab teostamist?
Kui tehniline lahendus on juba valitud, siis oleks kena kui teataksite ka arvudes, millise doosiga olete arvestanud.
Eluline näide inimeselt kes elab Tln Lasnamäe renoveeritud korruselamu korteris kus 7 aastat tagasi paigaldatud küttele kaugloetavad arvestid – 7 aasta jooksul mitmel inimesel diagnoositud vähk…, südamestimulaatoriga mees kurdab et seade ebastabiilne. Noh, ikka ju haigestuvad ja surevad, aga selle aja jooksul see eriti hoogustunud. Inimesel endal diabeet ja kurdab samuti halvemat enesetunnet. Kuna käib nädalavahetustel Tartus, siis ise ütleb et nädalavahetustel taastub.
40 m2 kohta 3 kaugloetavat arvestit – see on liig mis liig! See nutikodu ON terviserisk. Kas arvate et küll harjuvad, nõrgemad kärvavad, tugevamad jäävad ellu. Ütlesite et näiteks haiglates on ka elektromagnetkiirgus suur -ent ega inimesed haiglates tervene, ikka kodus.
Korteriomanikel kes üürivad omi kortereid on ükskõik – üürijad peamiselt noored kes üürivad mõned aastad.

Alternatiiv nutikodule – ei mingit nutikodu, elanikud lähevad korra kuus arvesti juurde, vaatavad numbeid ja teatavad kuhu vaja. Konti see ei peaks murdma. Internetiühendus hoones – üks terviklahendus (miks ka mitte Telia) – kuskil on 1 ruuter, mis töötab ööpäevaselt, ses soovib, liitub, kuutasu jagatakse kasutajate vahel – mida rohkem kasutajaid seda väiksem kuutasu. Jääb ära 12 wifivõrku.