Vastus teemal: Elektromagnetkiirgus

Foorumid Küsimused nutikodu kohta Elektromagnetkiirgus Vastus teemal: Elektromagnetkiirgus

#479
Ermo
Guest

Tere,

Veel mõned küsimused.

1. Kas Nutikodu toimimiseks on vajalik ka igal korteril interneti ühendus? Küsin, sest meie pere kasutab ammu ainult mobiilset internetti (Tele2) ning ca 20 eur kuus netiühenduse eest lisa maksta suurendaks pigem väljaminekuid, mitte ei aita säästa.

2. Kas juhtmevaba lahendusega kaasneb ka regulaarne patareide vahetus? Kes sellisel juhub hüvitab taolise lisakulu ning sellele kuluva aja? Kuidas mõjutab see süsteemi tööd, kui patarei tühjeneb näiteks kodust pikalt ära olles? Kuidas on maandatud risk, patareide tühjenemisel külmal talvel radiaatorid külmuvad lõhki ning kogu püstak saab veekahjustuse?

3. Kuidas on juhtmevabade lahenduste turvalisusega? Netis on palju videosid, kuidas häkkerid lihtsate vahendite ja ilma tuppa tungimata süsteemi üle kontrolli võtavad. Aja jooksul see risk kindlasti suureneb, kuna iga tehnoloogia vananendes muutub see ka ebaturvalisemaks.

4. Kas kaalutakse ka arenenud maades levinud töökindlaid juhtmetega lahendusi nagu Siemens ja ABB? Loodame, et investeering tehakse siiski jätkusuutlikult ja tulevikku vaatavalt, nende odavate tarbeelektroonika seadmete (Fibaro näiteks) füüsiline ja moraalne eluiga kipub olema võrdlemisi lühike võrreldes professionaalsete seadmetega.