Targa maja elaniku koolitusprogramm on startinud!

Targa maja koolitusprogramm sai 8. aprillil avapaugu, kui SPARK Demosse kogunes kokku üle 20 targa maja elaniku, et õppida rohkem targas majas ja linnas elamisest. Kõige esimesel koolitusel käsitles Tartu Regiooni Energiaagentuuri energiaekspert Kalle Virkus sisekliima tehnilist ja praktilist poolt ning kodukulude haldamist, mitmeid nendega seotud müüte jpm.

Koolitusprogrammi eesmärgiks on tuua tarkust linna ja pilootala majadesse mitte ainult targa tehnoloogia ja sensorite näol, vaid aidata ka välja koolitada teadlikke tarbijaid. Koolitusprogramm on eriti aktuaalne SmartEnCity targa linnaosa võtmes, kus elanikud saavad endale mitte ainult targa elukeskkonna, vaid ka ootused talitada selle keskkonnas targalt, kestlikult ja säästvalt.

Erinevate probleemide tundmine, tarbimise keskkonnamõju teadvustamine ja oskus käsitleda nutikodu seadmeid aitab elanikel vähendada oma kulutusi, keskkonnakoormust ja tagada eluruumi tervislik sisekliima. Koolitusel osalev inimene (nn targa kortermaja ja targa linna Saadik) saab tuginedes omandatud teadmistele toetada ja nõustada naabreid ning teisi kogukonna liikmeid ja panustada Tartu kui targa linna arengusse.

Järgmine loeng toimub juba 22. aprillil – oodatud on osalema kõik! Loe lähemalt: http://tarktartu.ee/targa-linna-saadikud/