Eesti Tarkade Linnade Klubi külastas Elvat

12. märtsil 2020 kohtus Elvas taas Eesti Tarkade Linnade Klubi. Seekord olid Elvas kogemusi vahetamas Rakvere, Valga, Tartu ja Elva esindajad. Kohal olid ka projekti SmartEnCity esindajad Balti Uuringute Instituudist (IBS), Tartu Regiooni Energiaagentuurist (TREA), Tartu Ülikoolist ja Smart City Lab’ist.

Kohtumise esimene pool oli pühendatud targa linna võimalustele ja tööriistadele, mida esitlesid kohalolijatele Merit Tatar (IBS, SmartEnCity projekt) ja Martin Kikas (TREA, SmartEnCity projekt). Kuna tööriistu on Euroopas kümneid, siis keskenduti eelkõige SmartEnCity projektis arendatule: Cities4ZERO metoodika, SmartEnCity veebiseminaride seeria SmartEnCity Academy jpm.

Kohtumise teise poole täitsid Elva linna esindajad, kes tutvustasid enda Interregi projekti Act Now ja Elva linnaruumi viimaseid arenguid, sh Elva uus keskväljak ja seda ümbritsev. Üheskoos jagati praktilisi kogemusi ja nõuandeid, kuidas sellist sorti arendusi linnaruumis planeerida, mida oodata ning milleks valmis olla. Päev lõpetati ühise jalutuskäiguga keskväljakul ja Kesk tänaval.

Kohtumise detailsem kokkuvõte on saadaval siin: