SmartEnCity ühistujuhid kohtusid taas 9.03

Selle nädala esmaspäeval kohtusid SPARK Demos SmartEnCity projektiga liitunud elamute ühistujuhid ja majahaldurid, et üheskoos arutada mitmeid olulisi smartovkadega seotud teemasid.

Kohtumise avas projektijuht Raimond Tamm, kes tegi ülevaate projekti senisest seisust ja seni lõpetamata töödest, mis valdavalt puudutasid nutikodu. Edasi said sõna projekti tehniline ekspert ja ühistu esindaja Tõnis Eelma, Tartu Regiooni Energiaagentuuri (TREA) esindaja Martin Kikas ja SmartVent ventilatsiooniekspert.

Esimesena võeti luubi alla ventilatsiooni- ja küttesüsteemidega seonduv. Ühistutele jagati praktilisi nõuandeid kuidas süsteeme häälestada ning toime tulla maja sisese kommunikatsiooniga. Kuna smartovkas elamine võib elanikule olla üsna harjumatu – radikad ei soojene, kuna maja hoiab niivõrd hästi soojust jpm -, jagati soovitusi ja näpunäiteid, kuidas elanikega suhelda ja üheskoos probleemidele lahendusi leida. Samuti sai küsida küsimusi külaliseksperdilt ettevõttest SmartVent.

Järgmise teemana tutvustas TREA ekspert Martin Kikas projekti edasisi tegevusi seoses andmete kogumise ja monitoorimisega. Ühistujuhtidele näidati, kuidas tagada andmete ülekanne arendatavasse Linnaplatvormi (endise nimega Cumulocity) ja mida saavad nad ka ise kogutavate andmetega peale hakata. Selgus, et juba esimesed smartovkade monitoorimistulemused näitavad märkimisväärset kokkuhoidu nt küttearvetes.

Kohtumise täpsem kokkuvõte on veel valmimisel, samuti täieneb kohtumisel küsitud küsimustega kodulehe KKK sektsioon.