Tarkade Linnade Klubi kohtus taas

4. novembri pärastlõunal kogunes Eesti Tarkade Klubi oma iga-aastase sügisese kohtumise jaoks, mis seekord toimus olude sunnil virtuaalselt.

Kohtumisel osalesid lisaks Tartu meeskonnale (Balti Uuringute Instituut, Tartu Regiooni Energiaagentuur, Telia ja Tartu Ülikool) ka Tartu, Pärnu, Paide, Tallinna, Valga, Viljandi ja Jõhvi esindajad. Osalejatel oli rõõm tervitada ja kohtuda oma Klubi uusima liikme – Pärnu linnavalitsusega.

Kohtumise põhifookuses oli SmartEnCity projektipartneri Telia arendatud targa linna platvorm, mille Tartu on kasutusele võtnud kui linna keskne andme- ja monitoorimisplatvorm. Telia esindaja Urmo Lehtsalu tutvustas platvormi praeguseid funktsionaalsuseid ja tulevikuplaane ning üheskoos arutleti andmekogumise üle teistes Klubi linnades.

Andmete arutelu jälgis Tartu Ülikooli mobiilsuslabori juhtimisel, kus Veronika Mooses tutvustas ülikooli uusimat andmetaristut, mis koondab suure hulga avaandmeid erinevate uuringute, rakenduste ja andmekogude näol ja laseb kasutajal teha analüüse mobiilpositsioneerimise andmete abil.

Kohtumise lõpus tutvustas Martin Kikas Tartu Regiooni Energiaagentuurist uusimaid omavalitsustele mõeldud toetusmeetmeid ja koolitusi.

Rohkem infot leiab kohtumise kokkuvõttest: Eesti Tarkade Linnade Klubi kohtumine virtuaalne 4.11.20 kokkuvõte