Eesti Tarkade Linnade Klubi kohtus neljandat korda Valgas

29. oktoobril kohtusid viie Eesti linna esindajad Valgas, et arutada targa linna strateegilist arengut ning linnade ühiseid probleeme elamumajanduse ja muinsuskaitsealadega.

Oktoobri lõpus toimunud kohtumine oli Klubile juba neljas ning tõi seekord ühise laua taha Tartu, Elva, Tapa, Valga ja Paide esindajad. Kohtumine algas tervitussõnadega Valga vallavanemalt Margus Lepikult, kes rõhutas selliste foorumite ja kooskäimiste olulisust ning avaldas lootust, et ühisest arutelust ja kogemuste vahetusest saavad kasu mitte ainult kohalolijad, vaid edaspidi ja Klubi kasvades ka kõik Eesti linnad.

Järgmisena tutvustas Tartu Regiooni Energiaagentuuri ekspert Marek Muiste Tartu senist tööd uue energia- ja kliimakavaga Tartu Energia 2030+, mis peaks valmima selle aasta lõpuks. Ühiselt arutati kodanike kaasamise viise, strateegilist planeerimist ning seniseid praktikaid Tartu kliimakava kaasaval valmimisel.

Kohtumise teist poolt juhtis arhitekt Jiri Tintera, kes tutvustas Valga lähenemist elamumajandusele väheneva rahvaarvuga piirkondades, kolemajade probleemi ning Valga seniseid ja tulevasi arengusuundasid. Kuna vähenev rahvaarv on ühine probleem peaaegu kõigis Eesti omavalitsustes, tekitas teemakäsitlus elavat arutelu, mis jätkus ka päeva lõpetava objektikülastuse käigus, kus külalistele tutvustati Valga uut keskväljakut ja palju muud.

Loe Klubi kohtumise detailsemat kokkuvõtet klikates siin:

Klubi järgmine kohtumine toimub uue aasta alguses ning Klubiga liitumine on avatud kõigile Eesti omavalitsustele! Liitumiseks kirjuta andra@ibs.ee.