Tartu bussijaama läheduses avati elektrisõidukite rendipunkt

21. märtsil avasid ELMO Rent ja Tartu linn Tartu bussijaama kõrval uue elektriautode rendipunkti eesmärgiga muuta keskkonnasäästlike elektrisõidukite jagamisteenus veelgi paremini kättesaadavamaks nii kohalikele elanikele kui ka linna külastajatele.

Uue rendipunkti avamisega on ELMO Rendil kaetud peamised transpordimagistraalid. Lisaks Tartu bussijaamale on rendipunkt ka rongijaamas ning Annelinna elanikke teenindab Eedeni kaubamaja rendipunkt.

Keskkonnasäästlike transporditeenuste kättesaadavuse suurendamiseks nähakse jätkutegevustena ette linna ja ELMO Rent koostöös elektriautode rendi- ja laadimispunktide laiendamist kesklinnas.

Projekti SmartEnCity raames on linnavalitsusel plaanis paigaldada kesklinna piirkonda viis elektriautode kiirlaadimispunkti. Üheks asukohaks saab ka bussijaama ja hotell Tartu vahel asuv parkla. Sealses rendipunktis saavad lisaks olema ka ELMO Rent poolt paigaldatud tavalaadijad rendiautode laadimiseks.

„Tartu linn on juba paari aasta vältel uurinud erasektori huvi elektriautode jagamispõhise renditeenuse pakkumiseks korterelamute läheduses, et elanikel tekiks tõsiselt võetav alternatiiv isikliku sõiduauto soetamisele,“ ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Lisaks sõidujagamisteenusele panustab Tartu linn ka muude keskkonnasäästlike transporditeenuste kättesaadavuse suurendamisele. Hetkel on läbiviimisel Tartu rattaringluse hange, mille tulemusena luuakse tartlastele mugav võimalus kasutada elektri- ja tavarattaid oma igapäevaste liikumiste hõlbustamiseks.

Lisainfo: Tartu abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738, raimond.tamm@raad.tartu.ee